LeBronovih čak 48 koševa za slavlje na 25. rođendan

Cleveland je teško kao domaćin svladao Atlantu 106-101 uz 48 koševa LeBrona Jamesa u jednoj od 10 utakmica u NBA ligi odigranih u srijedu...

Cavaliersi su nakon prvog poluvremena gubili s 12 koševa razlike, a odlučujuća je bila posljednja četvrtina u kojoj su ubacili 29, a primili 16 koševa, te ubilježili 11. pobjedu u zadnjih 12 utakmica. Bila je to osma uzastopna pobjeda Clevelanda u međusobnim susretima protiv Atlante. Prošle sezone su ovi klubovi igrali u konferencijskom polufinalu, a Cavsi su prošli sa čistih 4-0.
LeBron James je na dan svog 25. rođendana ubacio 48 poena, uz 10 skokova i 6 asistencija. Ipak, priča utakmice bio je centar Cavaliersa, Brazilac Anderson Varejao, koji je pogodio prvu NBA tricu u karijeri, nakon što je prethodnih 18 promašio! Čupavi Brazilac nije mogao izabrati bolji trenutak za premijernu tricu. Ubacio je pri rezultatu 101-101, praktički s istekom napada, 18 sekundi prije kraja utakmice. Bio je to i prijelomni trenutak. James mu je doletio u zagrljaj, a nakon dvoboja je rekao:
- Andy je isporučio krasan rođendanski dar. No, tome i služe prijatelji.
Phoenix je kao domaćin pobijedio Boston 116-98. Celticsi s igrali bez ozlijeđenih Paula Piercea i Kevina Garnetta, te su pretrpjeli treći uzastopni poraz. Amare Stoudemire i Channing Fyre ubacili su po 26 poena. Kod gostiju je Eddie House bio prvi strijelac sa 19 poena, uz 5 pogođenih trica iz 7 pokušaja.
New Jersey je kao domaćin pobijedio New York 104-95. Svaka pobjeda Netsa je ove sezone značajna vijest u NBA ligi, ovo im je bila tek treća, uz 29 poraza. Yi Lianjian je ubacio 22 poena uz šest skokova, Brook Lopez 21 uz 14 skokova kod Netsa. Al Harrington s 25 koševa i David Lee s 24 poena i 15 skokova bili su najbolji kod Knicksa.
Momčad Orlanda je na domaćem parketu zaostatak 41-49 nakon prvog poluvremena pretvorila u pobjedu 117-92. Vince Carter je predvodio domaćine s 25 poena, dok je u Bucksima, koji su izgubili sedmu od zadnjih osam utakmica, Brandon Jennings postigao 20 koševa, a Andrew Bogut 15 uz 10 skokova. Roko Ukić opet nije ulazio u igru u Milwaukeeju.