Leipzig pao kod zadnjeg kluba u ligi, Bayern je zasjeo na vrh

Bayern je rutinski stigao do pobjede od 5-0 protiv Wolfsburga kojem je to bio već šesti poraz u zadnjih osam kola. Dosadašnji lider Leipzig izgubio je 1-0 kod zadnjeg Ingolstadta

Dosadašnji lider Bundeslige RB Leipzig doživio je prvi poraz sezone na gostovanju kod pretposljednje momčadi lige Ingolstadta (0-1), što je iskoristio Bayern i 'peticom' protiv Wolfsburga preuzeo vodstvo na ljestvici.

Bayern je rutinski stigao do pobjede od 5-0 protiv Wolfsburga kojem je to bio već šesti poraz u zadnjih osam kola i korak je do zone ispadanja. Golove za bavarski sastav zabili su Arjen Robben (18'), Robert Lewandowski (2', 59'), Thomas Müller (76') i Douglas Costa (86').

Bayern je iskoristio kiks RB Leipziga koji je na gostovanju kod Ingolstadt izgubio 0-1 upisavši prvi poraz sezone. Pogodak odluke zabio je Roger u 12. minuti.

Korak do poraza bila je i Borussia Dortmund na gostovanju kod Kolna. Domaćin je poveo golom Artom Rudnevsa u 28. minuti i sve do sudačke nadoknade držao je tri boda u rukama. Ipak, Borussija je iščupala remi golom Marca Reusa.

HSV je osvojio važne bodove u borbi za prvoligaški spas pobijedivši Augsburg 1-0. Gol odluke zabio je Filip Kostić u 68. minuti. Oba sastava zaključila su utakmicu s igračem manje. Kod HSV-a je isključen Lewis Holtby u 44. minuti, a u gostujućim redovima pocrvenio je Dominik Kohr u 66. minuti. Alen Halilović ponovo nije konkurirao za sastav Hamburga.

Na ljestvici vodi Bayern sa 33 boda, koliko ima i RB Leipzig, ali i slabiju razliku pogodaka. Na trećem mjestu je Hertha sa 27 bodova i utakmicom manje, četvrti je Hoffenheim (26), a peti Eintracht našeg Nike Kovača, također sa 26 bodova.

REZULTATI:

Bayern - Wolfsburg                5-0 (Robben 18, Lewandowski 22, 59, Muller 76, Douglas Costa 86)
Koln - Borussia Dortmund          1-1 (Rudnevs 28 / Reus 90)
HSV - Augsburg                    1-0 (Kostić 68
Ingolstadt - RB Leipzig           1-0 (Roger 12)
Freiburg - Darmstadt              1-0 (Petersen 86-11m