Leteći Finac: Legendarni Jane Ahonen objavio kraj karijere

Peterostruki svjetski prvak i jedan od najvećih skijaša-skakača Finac Jane Ahonen odlučio je objaviti završetak karijere. Osvojio je najviše bodova u povijesti S. kupa

Jedan od najvećih skijaša-skakača u povijesti Jane Ahonen (33) odlučio je objaviti kraj karijere. 'Leteći Finac' drugi, vrlo vjerojatno i posljednji put se oprostio od aktivnog takmičenja. Prvi put se umirovio 2008., ali se godinu dana kasnien oprostio.

Peterostruki svjetski prvak planira se oprostiti na završnom natjecanju u pred svojom publikom u Lahtiju.

Finac je u bogatoj karijeri koja traje od 1992. 36 puta pobijedio, osvojač je najviše podija i bodova u Svjetskom kupu svih vremena.

Pet puta je slavio na Novogodišnjoj skakaonici te je osvojio dvije srebrne momčadske medalje na Olimpijskim igrama.

Njemački mediji prozvali su ga 'maska' jer se nikad za vrijeme natjecanja nije smijao.