Liga Uefe: Galatasatay dominirao protiv Herthe

Nogometaši Galatasaraya su pobjedom 1-0 u Berlinu protiv Herthe, treće u Bundesligi, ostvarili i treći uspjeh u skupini B Lige UEFA-e

Galatasaray je u Berlinu cijelu utakmicu dominirao, te su trebali do 69. minute voditi i sa više od 1-0. U prvom poluvremenu je najviše prijetio Lincoln, a talijanski sudac Rizzoli je propustio i svirati jedanaesterac koji je bio skrivljen na rubu šesnaesterca, na Lincolnu. No, u 69. minuti nije bilo dvojbe, te je start Friedricha okarakteriziran kao najstroža kazna koju je realizirao Milan Baroš. Tek nakon toga se probudila Hertha koja je imala nekoliko prilika za izjednačenje. U 75. minuti se tako u prilici za pogodak našao i hrvatski nogometaš Josip Šimunić, ali je njegov sjajan skok i snažan udarac glavom u korner izbio golman gostiju De Scantis. Iz ove skupine prolaz dalje su izborili Galatasaray i Metalist, dok se treći klub traži između Olympiacosa, Herthe i Benfice. U najboljem položaju su Grci kojima je dovoljno i neodlučeno u zadnjem kolu kada su domaćini Herthi.
U skupini A Lige Twente je svladao Schalke 2-1, dok su Manchester City i PSG odigrali dvoboj bez pogodaka i pobjednika. Schalke, za koji je Ivan Rakitić prosjedio cijeli dvoboj na klupi za rezervne igrače, je već u trećoj minuti utakmice vidio kako će se dvoboj usmjeriti. Branič Rob Wielaert nije imao problema s blizine matirati Neuera, koji je loptu iz svoje mreže morao vaditi i u 55. minuti utakmice. Ovaj puta strijelac je bio Kenneth Perez, čime su nade Schalkea za drugi krug ostale na minimumu nadanja.