Liga Uefe: Helsingborgovo čudo, samo bod Bayernu

Najveće iznenađenje večeri je pobjeda Šveđana kod Galatasarayja. Pletikosa je odlično branio u pobjedi Spartaka, a Bayern remizirao s Boltonom

Oba gosta u skupini A osladila su se s tri boda. Zenit je poveo kod Larise, Grci su preokrenuli, a onda su istom mjerom uzvratili Rusi. Silno dramatičnu utakmicu pobjedonosnim golom završio je turski napadač Fatih Tekke.  Everton je do pobjede protiv Nürnberga došao u zadnjih sedam minuta.
Gol N'Doyea bio je dovoljan za pobjedu Panathinaikosa u Kopenhagenu. S gostovanja kod Aberdeena moskovski Lokomotiv se vraća s bodom. Škoti su poveli, a za Ruse je izjednačio čovjek s Juventusove liste želja, srpski stoper Ivanović. Češka Mlada Boleslav tek je u 89. minuti ublažila domaći poraz od Villarreala, a jaka Fiorentina poigrala se sa švedskim Elfsborgom, uz jedan gol dobrog starog Bobe Vierija.
Stipe Pletikosa bio je vrlo siguran u okršaju s napadačima Bayera iz Leverkusena. Njegov Spartak slavio je zahvaljujući dvama realiziranim penalima. Drama se događala u Toulouseu. Domaćin je poveo, a praška Sparta do 68. minute preokrenule. Za bod je pogodio Mansare, no bez njega su Francuzi ostali zahvaljujući drugom golu Kisela. Bayern je u svom dvorištu gubio od Boltona, ali Lukas Podolski je s dva gola potpuno preokrenuo utakmicu. Kada se činilo da će Bayern doći i do druge pobjede, u 82. minuti za bod Englezima zabio je Davies. Crvena zvezda je u Solunu do 77. minute držala bod, da bi na kraju izgubila - 3-0.
Keane i Berbatov donijeli su pobjedu Tottenhamu u Tel-Avivu, a Allborg i Anderlecht pobijedili su bodove. Pobjeda Helsinborga u Istambulu je najveće iznenađenje večeri! Šveđani su protiv Galatasarayja vodili 2-0 nakon 40 minuta. Andersson je u 75. minuti zabio za 3-1 i kraj priče.. Austria je u Beču vodila cijelo prvo poluvrijeme, ali na kraju je Bordeaux slavio.

SKUPINA A
LARISA - ZENIT 2-3 (Alexandrou '58, Fotakis '63 / Pogrebnjak '39, Žirjanov '71, Tekke '79)
NURNBERG - EVERTON 0-2 (Arteta '83, Anichebe '88)
SKUPINA B
KOPENHAGEN - PANATHINAIKOS 0-1 (N'Doye '16)
ABERDEEN - LOKOMOTIV M. 1-1 (Diamond '27 / Ivanović '45)
SKUPINA C
MLADA B. - VILLARREAL 1-2 (Mendy '89 / Nihat '33, Cazorla '55)
FIORENTINA - ELFSBORG 6-1 (Jorgensen '4, '77, Vieri '5, Donadel '62, Kroldrup '65, Carmine '87 / Ishizaki '41)
SKUPINA E
SPARTAK M. - LEVERKUSEN 2-1 (Pavljučenko '63-p, Mozart '77-p / Freier '90)
TOULUSE - SPARTA2-3 (Elmander '13, Mansare '79 / Kisel '33, '87, Došek'68)
SKUPINA F
BAYERN - BOLTON  2-2 (Podolski '30, '49 / Gardner '8, Davies '82)
ARIS - CRVENA ZVEZDA 3-0 (Papazoglou '77, '89, Koke '90)
SKUPINA G
HAPOEL - TOTTENHAM 0-2 (Keane '26, Berbatov '31)
AaB - ANDERLECHT 1-1 (Lindström '86 / Jakobsen '59-ag)
SKUPINA H
GALATASARAY - HELSINGBORG 2-3 (Nonda '44, '90 / Larsson '30, Omotoyossi '39, Andersson '75)
AUSTRIA - BORDEAUX 1-2 (Kuljić '5 / Chamakh '45, Wendel '88-p)