LIVE prijenos utakmice: Hrvatska - Izrael 1-0

Hrvatsku je u vodstvo doveo Eduardo u 52. minuti utakmice. S desne strane nabacio je Vedran Ćorluka, a sjajno je reagirao dotad slabi Dudu

SASTAVI:
HRVATSKA: Pletikosa - Ćorluka, Šimić, R. Kovač, Šimunić - Srna, J. Leko, Modrić, Kranjčar ('46 Pranjić) - Eduardo, Olić ('81 Rakitić).
IZRAEL: Davidovich - Meshumar, Ben Haim, Gershon, Antebi - Baruchyan ('58 Golan), Alberman, Benayoun, Cohen - Barda ('76 Ohayon), Balili ('67 Tamuz).

'0 - Utakmica je počela, na tribinama je 35.000 gledatelja
'3 - Olić je povukao kroz sredinu, ali nije točno proigrao usamljenog Darija Srnu na desnoj strani.
'4 - Još jedna situacija kada je opasan bio Olić. Golman Davidovich bio je za malo brži.
'5 - Nakon kornera je nastala gužva pred golom Izraela, no nitko nije natrčao na dodavanje Darija Srne.
'10 - Hrvatska dominira i kontrolira igru, ali dosad još nije bilo izrazitih prigoda niti na jednoj strani.
'12 - Srna je ubacio iz kornera, a Jerko Leko netočno je pucao glavom.
'17 - Velika šansa za Hrvatsku! Srna je izveo korner, lopta je došla do Olića, koji je sa pet metara pucao u golmana. Na odbijenu loptu zakasnio je Eduardo.
'20 - Modrić je sjajno povukao, dao za Kranjčara, koji je malo prejako odigrao za Olića i propala je nova dobra situacija.
'28 - Srna je prohujao desnom stranom, izraelska obrana odbila je loptu na 20-ak metara, naletio je Leko i pucao - na tribine.
'37 - Nakon 'mirnog' razdoblja, Srna i Ćorluka odigrali su dupli pas, Srna je ušao u šesnaesterac, ali odlično mu je u posljednji trenutak uklizao Gershon.
'40 - Ponovno se u šansi našao Olić, ali pucao je traljavo...
KRAJ POLUVREMENA - U prvih 45 minuta Hrvatska nije odigrala osobitu utakmicu, Izrael je čvrst i neugodan, a Bilićevi igrači igraju presporo, sa previše dodira. Nismo dovoljno opasni...

'46 - Počelo je drugo poluvrijeme, Pranjić je zamijenio Kranjčara.
'46 - Modrić je proigrao Eduarda, no hrvatski Brazilac loše je reagirao i upropastio odličnu prigodu.
GOOOL!!! - Ćorluka nabacio, Eduardo fantastično pospremio u 52. minuti! Konačno! Sjajno dodavanje Vedrana Ćorluke i vrhunska reakcija dosad neuvjerljivog Eduarda.
'55 - Velika prilika za Izrael! Barda je bio pred golom u opasnoj situaciji, ali Kovač je stigao blokirati u posljednji trenutak.
'56 - Modrić je pucao sa 20-ak metara iskosa, otišlo je pokraj gola, a Eduardo i Ćorluka nažalost nisu uspjeli skrenuti loptu u gol.
'60 - Benayoun je pucao s 22-23 metra, Pletikosa je bio spreman i ulovio ovu loptu.
'68 - Srna je pokušao iz slobodnjak, prohujalo je pokraj gola.
'71 - Benayoun je krenuo u solo prodor, a zaustavljen je tek na rubu šesnaesterca, srećom nije sviran faul.
'78 - Dosuđen je slobodni udarac za Izraelce u odličnoj poziciji. Na sredini, 22-23 metra od gola. Pokušaj Ohayona završio je u živom zidu.
'80 - Leko je pokušao iz daljine, opet neprecizno.
'81 - Ivan Rakitić je na terenu umjesto Ivice Olića.
'85 - Izrael napada visoko, Hrvatska se u ovim trenucima brani.
'90 - Ulazimo u sudačku nadoknadu, još 3 minute se igra.
KRAJ UTAKMICE - Hrvatska je 34. službenu utakmicu zaredom neporažena na Maksimiru.