Liverpool proigrao otkad ga s tribina Anfielda čuva "Isus"...

Od kad je na tribinama Anfielda snimljen navijač duge kose, s bradom, u bijeloj haljini i s natpisom: “Brendane, čuvam ti leđa”, Liverpool ne zna za poraz u ligi...

Kamere su 21. prosinca 2014., kad je Liverpool igrao protiv Arsenala, ulovile navijača duge kose, s bradom, u bijeloj haljini i s natpisom: “Brendane, čuvam ti leđa”. Gosti su vodili 2-1 do 97. minute, no Škrtel je zabio za bod i pozitivna serija “redsa” je počela...

Od tog dana klub koji je do tada sakupio sedam poraza u 16 prvenstvenih utakmica, nema poraza u Premiershipu. U deset utakmica ima sedam pobjeda i tri remija. Više od dva mjeseca Liverpool ima značajnu pomoć “odozgo”.

- Čini se da je Isus spasio posao Brendanu Rodgersu - šale se engleski mediji, koji nisu propustili utvrditi tko je najbolji “igrač” Liverpoola u tih deset utakmica.

Gledajući sva natjecanja, od pojave “Isusa s Anfield Roada” Liverpool je igrao 17 utakmica, dobio je 11, ima pet remija, a jedini poraz je onaj od Chelseaja u Liga kupu. No u tom je slučaju vjerojatno problem bio u tome što je “Isus” otišao na predah nakon 90 minuta, valjda zanemarivši da se igra i produžetak.

A bez njega očito ne ide, pa je Liverpool na Stamford Bridgeu primio gol u četvrtoj minuti produžetka i ispao. Njegovu pomoć trebat će i sutra u Istanbulu...