Ljubo ne posustaje: Prošao u treće kolo u igri parova

Hrvatskom tenisaču Ivanu Ljubičiću nije pao moral nakon poraza u hrvatskom duelu protiv Karlovića. U paru s F. Gonzalezom pobjedio je Australce...

Poraz u hrvatskom dvoboju protiv Ive Karlovića u trećem kolu nije utjecalo na igru Ivana Ljubičića u parovima. Hrvatski je tenisač u paru s Čileancem Fernandom Gonzalezom s 2-1 u setovima slavio nad australskom kombinacijom Carsten Ball/Stephen Huss. U neizvjesnom susretu u kojem su Australci uzeli prvi set, pobjeda je mogla otići i na stranu domaćina, ali u ključnim trenucima drugog i trećeg seta hrvatsko-čileanski par pokazao je veću sigurnost te plasirao u treće kolo. Sljedeći suparnici Gonzalezu i Ljubičiću su Šveđanin Simon Aspelin i Australac Paul Hanley koji su u drugomkolu bili bolji od indijske kombinacije Amritraj / Devvarman 6-1, 6-3.