Lokomotiva je propustila šansu skinuti Dinamo s prvog mjesta

Vodila je Lokomotiva u Zaprešiću samo šest minuta. Kastrati je zabio u 14., ali nakon Grbićevog autogola Inter je izjednačio. Pobjedu domaćinima donio je Mamut u 64. minuti za konačnih 2-1

Inter i Lokomotiva otvorili su 10. kolo Prve HNL.

U Zaprešiću je bilo 2-1 za Inter, koji je slavio autogolom golmana Lokomotive Grbića  (20' minuta) i golom Mamuta u 64. minuti. Lokomotiva je od 14. minute vodila preko Kastratija koji je odlično završio protunapad svoje momčadi, no samo šest minuta potom Zaprešićani su sretno poravnali. Na slobodni udarac Mamuta s više od 20 metara slabo je reagirao golman Lokomotive Grbić kojemu je lopta prvo pobjegla iz ruku, udarila u stativu te ga ponovno pogodila i odbila se u mrežu.

Pobjedu Interu donio je Mamut sredinom drugog poluvremena kada je najbrže reagirao na jednu odbijenu loptu. Lokomotiva je ovim porazom propustila zasjesti na prvo mjesto ljestvice, ostala je druga s 19 bodova, dva manje od vodećeg Dinama i dva više od trećeplasiranog Osijeka, dok je Inter skočio na sedmo mjesto sa 10 bodova, jednim manje od šestog Hajduka.

Na dnu je Rudeš sa samo dva boda.

U subotu igraju Gorica - Rijeka (15:00) i Slaven - Istra (19:00).

U nedjelju Rudeš dočekuje Dinamo (16:30), Hajduk igra doma protiv Osijeka (19:00).