LP: Bez golova na Ibroxu, United uvjerljiv u Kijevu

Derbi skupine E između Rangersa i Barcelone završio je rezultatom 0-0. Uspješniji su bili Lyon, Roma i Manchester United
Skupina E

RANGERS - BARCELONA 0-0
Nogometaši Barcelone uputili su čak 17 udaraca prema golu Rangersa, dok su domaćini ostali na svega tri. No Škoti su ostvarili zacrtani cilj, protiv velikog favorita uzeli bod na Ibroxu i s ukupno sedam bodova nakon tri kola imaju velike izglede za plasman u sljedeći krug. Barcelona je u još boljoj situaciji, jer od sljedeće tri utakmice čak dvije igraju na Nou Campu, protiv Rangersa i Stuttgarta.

STUTTGART - LYON 0-2 (Santos 55', Benzema 79')
U derbiju začelja skupine E Lyon je slavio na Gottlieb Daimler stadionu i praktički izbacio Stuttgart iz utrke za daljnji plasman. U vrlo izjednačenoj utakmici Lyon je pobjedu i prve bodove u ovogodišnjoj Ligi prvaka osigurao u drugom poluvremenu.

LJESTVICA:
1. Barcelona 2 1 0 7
2. Rangers 2 1 0 7
3. Lyon 1 0 2 3
4. Stuttgart 0 0 3 0

Skupina F

ROMA - SPORTING 2-1 (Juan 15', Vučinić 70'/ Silva Liedson 18')
Sporting na Olimpijskom stadionu nije uspio prekinuti crnu seriju protiv talijanskih klubova. Portugalci su tako već 12. utakmicu u nizu ostali bez pobjede protiv momčadi iz Serie A. Osim golova Juana i Vučinića za Romu te Liedsona za Sporting, treba spomenuti i promašeni penal Mancinija u 48. minuti.

DINAMO KIJEV - MANCHESTER UTD. 2-4 (Rincon 33', Bangoura 78'/ Ferdinand 10', Rooney 18', Ronaldo 41', 68'-11m)
Dan uoči svog 22. rođendana, Wayne Rooney dobio je odličan dar - uvjerljivu pobjedu i gol protiv kijevskog Dinama. S tri pobjede iz jednako toliko susreta Manchester United učvrstio je prvu poziciju u skupini. Igrač utakmice, međutim, nije bio Rooney, već Cristiano Ronaldo, koji se dva puta upisao među strijelce.