Lučić-Baroni se oprostila u 2. kolu porazom od Šafarove

Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni nakon jednog sata i 19 minuta igre izgubila je meč 2. kola na WTA u Charlestonu od Čehinje Šafarove 7-5, 6-1

Čehinja Lucije Šafarova, 19. tenisačica svijeta i šesta nositeljica WTA turnira u Charlestonu, pobijedila je u 2. kolu 31-godišnju Hrvaticu Mirjanu Lučić-Baroni 7-5, 6-1 nakon jednog sata i 19 minuta igre.

U trećem međusobnom ogledu Šafarova je ostvarila treću pobjedu, uvijek bez izgubljenog seta. Zanimljivo da su se Šafarova i Lučić-Baroni (trenutno na 100. mjestu WTA ljestvice) prvi puta sastale prošle godine u Charlestonu, turniru koji se igra na zelenoj zemljanoj podlozi, a ove godine su igrale jedna protiv druge na Australian Openu.

U prvom setu je Šafarova povela s 5-1, ali se naša igračica vratila na 5-5. Pritom je spasila i dvije-set lopte (40-15), kada je Čehinja drugi puta servirala za prvi set. No, nakon toga je Lučić-Baroni do kraja meča osvojila još samo jedan gem.

Osim što je imala bolji postotak prvog servisa (59% - 49%), Šafarova je nakon drugog servisa osvojila 52% poena, a Lučić-Baroni samo 28%.