Lyon kiksao, ali i zadržao prednost pred pratnjom

U 35. kolu Le Championnata vodeći Lyon odigrao je 2-2 na svome Gerlandu s Caenom, ali Bordeaux je ipak ostao četiri boda u minusu

U posljednjim trenucima utakmice obje momčadi su imali šansu postići pogodak za pobjedu iz slobodnih udaraca. U prvoj minuti sudačke nadoknade Kallstrom je s dvadeset i pet metara pogodio gredu, dok je udarac Florentina odlično obranio vratar Lyona Coupet.
No, drugoplasirani Bordeux nije iskoristio priliku smanjiti prednost Lyona, iako je u susretu s Niceom imao 60 minuta igrača više. U 60. minuti je isključen Juenechamp. Međutim, “žirondinci” više od 0-0 nisu mogli izvući. Vedran Runje branio je svih devedeset minuta za Lens koji je na gostovanju od Le Mans izgubio 3-2 i sada se nalazi u situaciji da se mora grčevito boriti za ostanak u ligi.

LE CHAMPIONNAT, 35. KOLO
SOCHAUX - LORINET 1-1 (Erding 79/Jouffre 44)
RENNES - STRASBOURG 3-0 (Pagis 33, 45/Lemoine 35)
METZ – ST. ETIENNE 0-1 (Gomis 47)
LYON - CAEN 2-2 (Benzema 33, 55/Eluchans 37, Compan 45)
LILLE - TOULOUSE 3-2 (Mirallas 30, 42/Michel Bastos 40-11m/ Dieuze 24, Mansare 62)
LE MANS - LENS 3-2 (Matsui 20, 25/Aruna Dindane 34, Monnet-Paquet 84)
BORDEAUX - NICE 0-0