Lyon se u stilu vratio na čelo Ligue 1: 'Petica' Montpellieru

Nogometaši Olympique Lyonnaisa slavili su na gostovanju kod Montpelliera u zadnjoj nedjeljnoj utakmici 28. kola Ligue 1. "Lavovi" su gubili pa zabili pet komada

Velikim preokretom uz raspucane Alexandrea Lacazettea i Nabila Fekira Olympique Lyonnais vratio je vodeću poziciju francuskog prvenstva dan nakon što je na tom mjestu boravio Paris Saint-Germain. Lyon je na gostovanju u Montpellieru kod istoimenog kluba slavio 5-1.

Ipak, domaćin nije tako lako prepustio bodove "lavovima". Već u šestoj minuti akciju po desnoj strani završio je Lucas Barrios za vodstvo 1-0, a Lyon je do poluvremena okrenuo iz Lacazetteova penala i Fekirova gola na dodavanje Yoanna Gourcouffa.

Gosti su u nastavku potvrdili pobjedu novim golovima Fekira, Lacazettea i Tolissa, a prije dva Lyonova gola u nadoknadi Barrios je promašio penal pri rezultatu 3-1 za "lavove".

Na ljestvici Lyon vodi s 57 bodova, jednim više od PSG-a i četiri od Marseillea.