Magny Cours: Dvostruko slavlje Ferrarijevih vozača

Prvo mjesto na VN Francuske osvojio je Massa iz Ferrarija, drugi je bio njegov momčadski kolega Raikkonen, a treća pozicija pripalo je Trulliju

Brazilac Felipe Massa u Ferrariju pobjednik je osme utrke sezone Formule 1, Velike nagrade Francuske na stazi u Magny Coursu...
Massa je ostvario treću pobjedu u sezoni i osmu ukupno u karijeri. Da bi trijumf Ferrarija bio potpun, drugo mjesto ostvario je Finac Kimi Räikkönen. Dominacija Ferrarija na stazi u Magny Coursu se tako nastavlja, budući da je ovo osmo slavlje njihovih vozača u posljednjih 12 godina.
Treće mjesto zauzeo je Jarno Trulli iz Toyote i to mu je prvo pobjedničko postolje u posljednje tri godine (prvo postolje za Toyotu od 2004. godine). Četvrto mjesto zauzeo je Heikki Kovalainen iz McLarena, dok je peti bio Robert Kubica iz BMW. Bodove su još osvojili Mark Webber, Nelson Piquet i Fernando Alonso.
Lewis Hamilton utrku je završio na desetom mjestu. Nakon što se s 13. startne pozicije probio na deveto mjesto Hamilton je kažnjen prolaskom kroz boks zbog prestizanja Sebastiana Vettela van staze.
Ovom pobjedom Massa je preuzeo vodstvo u ukupnom poretku s 48 bodova od Roberta Kubice, koji je sada drugi s dva boda manje. Massa je prvi Brazilac kojem je uspjelo povesti u ukupnom poretku nakon velikoga Ayrtona Senne. U ukupnom poretku konstruktora Ferrari je vodeći s 91 bodom, dok je drugi BMW Sauber sa 74 boda.
Utrku je od samog početka s najbolje startne pozicije poveo Räikkönen i stalno je do sredine utrke kruga vodio ispred Masse. Ali tada je Fincu na bolidu pukao auspuh zbog čega je bio prisiljen na nešto sporiju vožnju, a Massa je 39. krugu iskoristio situaciju i prešao u vodstvo.