Makedonci se raspali bez Kire: Španjolci ih razbili u Varaždinu

Španjolska rukometna reprezentacija dobila je Makedoniju 31-20 u prvoj utakmici drugog kruga Eura u Varaždinu. Perez de Vargas imao je 18 obrana, a Makedonci su napravili 21 tehničku pogrešku

U susretu 2. kola skupine II drugog kruga Europskog prvenstva u nedjelju su u Varaždinu rukometaši Španjolske pobijedili Makedoniju sa 31-20 (15-6).

Španjolci su silovito krenuli i nakon devet i pol minuta su vodili sa 6-1. Makedonci su bili bespomoćni, dva puta su došli na minus tri, ali su na odmor otišli sa devet golova zaostatka (6-15).

U drugom poluvremenu Španjolci su bez većih problema kontrolirali utakmicu i na kraju su uvjerljivo slavili sa 31-20.

U redovima Španjolske Eduardo Gurbindo zabio je 6, a Ferran Sole i Adrian Figueras po 5 golova. Kod Makedonije najbolji su bili Dejan Manaskov i Stojanče Stoilov s po 4 pogotka.