Mandžukić otpočeo preokret Juvea u Milanu: Titula je blizu

Mario Mandžukić zabio je izjednačujući gol u pobjedi Juventusa na gostovanju kod Milana (2-1). "Stara dama" sve je bliže novom naslovu prvaka Italije, bježi Napoliju devet bodova

Ivan Perišić upisao je asistenciju, a Mario Mandžukić gol u efikasnoj suboti za hrvatske nogometaše u Italiji.

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije zabio je izjednačujući gol za Juventus u 27. minuti derbija protiv Milana na San Siru. Proigrao ga je Álvaro Morata, a Mandžo rutinski zabio svoj osmi ovosezonski prvenstveni gol, 11. u svim natjecanjima.

Alex je doveo Milan u vodstvo u 18. minuti na asistenciju Marija Balotellija. Nakon Mandžukićeva izjednačenja, preokret Juventusa upotpunio je Paul Pogba sjajnim golom iz blizine u 65. minuti na dodavanje Claudija Marchisija.

Bio je to i konačan rezultat pa je Juventus napravio velik korak prema naslovu prvaka jer šest kola prije kraja, uz utakmicu više, ima devet bodova više od Napolija. Mandžo je odigrao svih 90 minuta te pritom dobio i žuti karton.

Šime Vrsaljko nije se pridružio uspjesima hrvatskih nogometaša jer je njegov Sassuolo na domaćem terenu izgubio od Genoe 1-0. Bivši igrač Dinama odigrao je za poraženu momčad svih 90 minuta.