Marinu Čiliću samo četiri gema protiv bolesnog Rafe Nadala

Bio je to treći međusobni ogled ove dvojice tenisača i druga pobjeda "kralja zemlje". Marin Čilić je slavio 2009. u Pekingu, a Španjolac na Australian Openu i danas

Bez ikakvih je izgleda bio Marin Čilić protiv prvog tenisača svijeta Rafaela Nadala u četvrtfinalu ATP turnira iz Masters 1000 serije u Rimu. Španjolac je slavio sa 6-1, 6-3...

Nadal se posljednjih dana žalio na virozu, ali protiv prvog hrvatskog reketa se to na rimskoj zemlji nije vidjelo. Ekspresno je peterostruki pobjednik ovog turnira došao do 5-0, iskoristivši prve break-lopte u drugom i četvrtom gemu uvodnog seta.

Nešto se bolje držao Čilić na startu drugog seta, sve do 3-3 nije bilo prilika za obrat, ali onda je Nadal ponovno dodao gas i s dva breaka zaključio meč za sat i 25 minuta.

Bio je to treći međusobni ogled ove dvojice tenisača i druga pobjeda "kralja zemlje". Čilić je slavio 2009. u Pekingu, da bi mu Nadal uzvratio ove godine u osmini finala Australian Opena.