Medveščak dobio Jesenice i vratio se na šesto mjesto

Hokejaši Medveščaka vratili su se na 6. mjesto u EBEL ligi. U 47. kolu su slavili na gostovanju kod najslabije momčadi lige Jesenica rezultatom 3-1...

Hokejašima Medveščaka na ruku je išao i poraz Albe Volan u Villachu (6-2), tako da su sada ponovno jedan bod ispred Mađara na ljestvici. Junak nedjeljne pobjede “medvjeda”, 22. ukupno ove sezone, bio je John Hecimovic koji je zagrebačkoj momčadi osigurao prednost 2-0 nakon dvije trećine. Pogodio je u devetoj i 25. minuti, a oba su puta akciju za gol izradili Mike Ouellette i Thomas Guidarelli. Potonji je u 46. minuti sam bio strijelac za 3-0, a poraz je za Slovence ublažio Mitja Robar u 50. minuti. Seriju od tri gostovanja Medveščak je tako zaključio s jednom pobjedom i dva poraza (protiv Albe i Salzburga), a sada slijede dvije poslastice za zagrebačke ljubitelje hokeja. U 48. i 49. kolu jedini će hrvatski predstavnik u ligi biti domaćin na otvorenom klizalištu na Šalati, 29. siječnja će ugostiti Villach, a dva dana kasnije Viennu.