"Messi-ekspres" u samo dvije minute dotukao je Hercules...

Nogometaši Barcelone slavili su na gostovanju kod Herculesa u sklopu 21. kola Španjolske Primere. Pobijedili su 3-0 golovima Pedra i Messija koji je zabio dvaput

U 2. kolu španjolske Primere Hercules je bacio na koljena moćnu Barcelonu slavivši 2-0. Sastav iz Alicantea u 21. kolu nadao se sličnom podvigu, ali i oni sami vjerojatno su znali da je ono na početku prvenstva bila slučajnost.

Barcelona je u "uzvratu" slavila 3-0 golovima Pedra i Messija koji je loptu u mrežu domaćina poslao dvaput.

Iako je rezultat naizgled uvjerljiv, nije bilo lako Barceloni. Dugo su se mučili slomiti otpor žilavih igrača Herculea, a naposljetku to je uspjelo Pedru dvije minute prije odlaska na odmor.

Barcelona je nastavila napadati, igrali su onu svoju lijepu, prepoznatljivu pas-igru. No Hercules se nije dao. Rezultat se nije mijenjao sve do 88. minute.

Tad je na scenu stupio Messi i u dvije minute zabio dva gola. Ovaj drugi bio je posebno lijep. Nogometaši Barcelone kao na malom nogometu izigrali su suparnike i Messi je na kraju akcije samo podmetnuo nogu za konačnih 3-0.

Prije drugog gola Barcelone, igrač Herculesa Farinos dobio je drugi žuti karton i morao je napustiti igru. Messi je s nova dva gola na kontu stigao na samo jedan gol zaostatka za vodećim strijelcem Primere Cristianom Ronaldom koji ih je dosad zabio 22.