Milan sve riješio u pola sata, Redsi očekivano

Nijemci nisu uspjeli dobar rezultat iz prve utakmice pretvoriti u prolaz, dok je Redsi očekivano pobijedili i prošli među četiri

Bayern još jedanput nije uspio proći preko Milana. Iako su iz prvog susreta četvrtfinala imali dobar rezultat (2-2), Bavarci u Allianz Areni nisu uspjeli ostvariti prolaz. Milanu je ovo bio peti put da izbaci Bayern iz natjecanja, a Nijemci su jučer na svojem terenu prvi put u europskom natjecanju izgubili s dva gola minusa. Domaćini su dobro otvorili utakmicu, gosti iz Milana nisu se na početku najbolje snašli, no u četiri minute nakon dva sjajna poteza Clarencea Seedorfa osigurali su si prolaz i polufinale protiv Manchester Uniteda. Prvo je u 27. odličnim udarcem pogodio suprotni kut Kahnova gola, a četiri minute kasnije Nizozemac je petom proigrao Filippa Inzaghija, koji je udarcem s ruba šesnaesterca zabio za 2-0. Milanov napadač bio je upitan uoči utakmice, ali lijepim golom još je jedanput pokazao da je idealan igrač za ovakve susrete. Njemačke novine Inzaghija su prozvale prevarantom, no Pippo je zabio Bayernu svoj šesti gol. Bavarci su u nastavku "stisnuli" Milan, ali s nekoliko dobrih obrana golu se ispriječio golman Dida. U njemačkoj momčadi najviše su se pribojavali Kake, međutim, presudio im je Seedorf, koji je dosad osvojio tri naslova s tri različita kluba i “pobrinuo” se za priliku osvojiti i četvrti naslov.- Nadali smo se da možemo proći dalje, ali Milan zasluženo odlazi u polufinale. Možda bi bilo drukčije da smo uspjeli zabiti prvi gol - rekao je trener Bayerna Ottmar Hitzfeld. Milanu ovom pobjedom ostaju šanse za spas sezone. U prvenstvu se bore za mjesto u Ligi prvaka sljedeće sezone, ali u prilici su osvojiti ovosezonski naslov. Prva prepreka im je Manchester United. U Liverpoolu "prijateljska" utakmica Prednost od tri gola iz prve utakmice ostavila je PSV na Anfieldu protiv Liverpoola bez nade. Nizozemci ni sami nisu vjerovali u prolaz, na uzvrat su doputovali bez pola momčadi i sa samo 16 igrača. Zbog svega je prvo poluvrijeme proteklo u "prijateljskoj" igri, nešto bolji nogomet igrao se tek u nastavku, kad je pao i jedini gol. Crouch je zabio za pobjedu u uzvratu i potvrdu prolaska u 67. minuti, a PSV nije uspio postići ni počasni gol u dvije utakmice. Liverpool će u polufinalu igrati protiv Chelseaja.