Mirjana Lučić lakoćom izbacila prvu nositeljicu kvalifikacija...

Mirjana Lučić borit će se za ulazak u vrlo jak glavni ždrijeb WTA-ova turnira koji se na travnatoj podlozi igra u Eastbourneu uz nagradni fond od 618.000 dolara

U drugom kolu kvalifikacija Mirjana Lučić svladala je 39. igračicu svijeta, Ruskinju Jelenu Vesninu. Prvu nositeljicu kvalifikacija Lučić je svladala u dva seta sa 6-2, 6-2.

Makaranka je loše ušla u meč,ali je supijela zatim spasiti dvije break-lopte u prvom gemu meča, i pri rezultatu 2-2 vezati još četiri gema zaredom. Dvije su tenisačice izjednačeno ušle i u drugi set, ali Lučić je opet napravila nova dva breaka za identičnu pobjedu.

Tijekom cijelog meča Mirjana Lučić nije izgubila niti jedan servis-gem, spasivši svih šest break-lopti, a upisala je i sedam as-servisa.

Za glavni će se turnir, u ždrijebu sa tenisačicama raspoređenim od 26 do 38 mjesta WTA ljestvice, Lučić boriti s pobjednicom  dvoboja između Rumunjke Cristee i Britanke Keothavong.