Moćni Francuzi svladali Island, Egipat demolirao Bjelorusiju

Francuska rukometna reprezentacija pobjedom nad Islandom približila se plasmanu u polufinale Svjetskog prvenstva, a Egipat je, koji je predvodio El-Ahmar, razbio bjeloruske rukometaše

Francuski rukometaši svladali su Island s 28-26 (16-14), dok je Egipat demolirao Bjelorusiju s 35-26 (21-14) u susretima 2. kola drugoga kruga Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu.

POGLEDAJTE VIDEO: Rukometašice

Domaćin Egipat je s lakoćom svladao Bjelorusiju, pa će afrička momčad u zadnjem dvoboju sa Slovencima odlučivati o putniku u četvrtfinale. Egipćani su, kao i u svim dosadašnjim dvobojima, ponovno odigrali sjajno prvo poluvrijeme nakon kojeg su vodili sa sedam razlike.

SP RUKOMET Portugalci bolji od Švicaraca, Rusija slavila protiv Makedonije

El-Ahmar je s osam golova predvodio Egipćane, a Vailapau s četiri gola Bjeloruse.

Egipat vodi u skupini 4. sa šest bodova, Šveđani i Rusi imaju po pet, a Slovenci četiri boda. Jedna od prve dvije reprezentacije iz ove skupine bila bi potencijalni suparnik hrvatske selekcije u četvrfinalu.

ZELENORTSKA REPUBLIKA Morali otići sa SP-a pa za sve optužili IHF: Ponašali su se prema nama kao životinjama!

Francuzi su opet, kao i protiv Alžira, izvukli pobjedu u samoj završnici dvoboja. Islanđani su u dva navrata u drugom poluvremenu vodili s po dva gola razlike, ali nisu izdržali.

Dika Mem je sa sedam golova bio prvo ime Francuza, a Elisson je s devet bodova predvodio Islanđane.

Francuska vodi s osam bodova, ali još nisu osigurali četvrtfinale jer u zadnjem kolu igraju s Portugalcima.