Modri se raspucali: Lovren, Mandžukić i Badelj za 3-0

Dinamo je na Maksimiru ugostio armenski Pjunik u uzvratnoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka. Utakmica na praznom stadionu počela je u 20.30

DINAMO
Butina - Etto, Bišćan, Lovren, Carlos - Morales, Badelj, Vrdoljak, Sammir - Mandžukić, Papadopolous
PJUNIK
Hovhanisjan - Hovespjan, Krtčjan, Minasjan, Hačatrjan - Juspašjan, Gazarjan, Mbola, Manojan - Malakjan, Marcos

Pred 35.000 praznih sjedalica na Maksimiru je počela utakmica Dinama i Pjunika na Maksimiru.
3' - Dinamo je tek u trećoj minuti uspio nešto duže zadržati loptu u svojim nogama. Pjunik izgleda dobro i čini se da će se Dinamo morati dobro pomučiti želi li u 3. pretkolo.
6' - Opasno je pred Dinamovim golom, no u gužvi se snašao Lovren i ispucao loptu pola metra od gol linije.
10' - u siromašnoj utakmici poput ove treba spomenuti čak i poluudarac Mandžukića glavom. Lopta je otišla desetak metara od gola, a nije imala čak ni snage otići u gol-aut.
14' - Iako Dinamovi napadi još izgledaju tragikomično, "modre" bluze barem su se preselile pred gol Pjunika.
20' - Inicijativa Dinama nije dugo trajala. Već pet minuta "modri" ne mogu izaći iz svoje polovice.
26' - "Modri" kao da su se uplašili bijelih dresova. Pjunik ih je vjerojatno podsjetio na Hajduk, od kojeg su prošle sezone redovito gubili. Ili na superjaki Real.
29' - Slobodnjak za Pjunik sa 20 metara, no lopta odlazi preko gola.
31' - GOOOL!!! Pedro Morales ubacio je s desne strane, a Mario Mandžukić zabija s pola metra lijevom nogom.
32' - Pjunik opet opasno prijeti, no lopta odlazi kraj gola. Osim gola Dinamo nije pokazao ništa u prvih 30 minuta. Modri imaju dva udarca prema golu, a Armenci tri.
40' - Opet je povukao vrlo dobri Morales, dodao do Papa, koji je imao dobru ideju da uposli Etta, no lopta je ipak bila prekratka.
44' - Marcos je kapetanu Bišćanu prodao prekrasni 'tunel' u šesnaestercu, no Dinamova obrana nekako je izbila loptu.
U prvom poluvremenu osim gola Dinamo nije pokazao gotovo ništa. Na sreću, Mandžo je zabio i "modri" imaju 1-0.
46' - Drugo poluvrijeme počelo je prekršajem Bišćana na 30 metara od gola Butine.
52' - Dinamo u drugom dijelu igra nešto bolje pa su 'modri' često u blizini Pjunikova gola.
60' - Odličan slalom Badelja zaustavili su prekršajem igrači Pjunika ma rubu kaznenog prostora
61' - GOOOL!!! Morales je izveo slobodnjak s desnog kuta šesnaesterca. Kratko je dodao do Badelja koji prizemnim udarcem sa 20-ak metara pogađa gol Hovhanisjana.
66' - GOOOL!!! Sammir je ubacio s ljeve strane, a Lovren je izvrsno skočio i zabio lijep gol glavom.
Dinamo u drugom poluvremenu napokon djeluje europski. Modri napadaju sa svih strana. Svi igrači su agresivni i to sada izgleda jako dobro.
76' - Prva promjena u Dinamu. Izlazi blijedi Sammir, a ulazi Chago.
80' - Pobjeda je osigurana i Jurčić radi izmjene. Morales izlazi, ulazi Tomečak.
83' - Izlazi Papadopoulos, a ulazi Slepička.
87' - Žute kartone u posljednje tri minute  zaradili su Etto i Bišćan.
88' - Mladi Tomečak pokazao je koliko je brz. U desetak metara ostavio je sve braniče Pjunika iza sebe i odlično centrirao Mandži pred gol, no obrana izbija.