Morgenstern je u mirovini s 27 godina: "Skačem u novi život"

Nakon 12 godina u profesionalnom sportu, skijaš-skakač odlučio je prestati. Velikan je osvojio sve velike trofeje, bio je prvak svijeta u 14 navrata, a ima tri zlata s OI-ja

Austrijanac Thomas Morgenstern (27) objavio je kraj karijere u skijaškim skokovima. Jedan od najuspješnijih skijaša-skakača u povijesti odlazi nakon sezone u kojoj je doživio dva pada i osvojio srebro na Olimpijskim igrama u Sočiju.

- Gotova je moja aktivna karijera. Sada ću skočiti u novi život i radujem se tome - rekao je Morgenstern.

Morgenstern koji ima dozvolu za pilota lakog zrakoplova, još ne zna čime će se u budućnosti baviti.

- Moj čitavi život je bio posvećen skakanju. Letenje je moja strast, tako da ću ubuduće biti više u zraku - rekao je.

Morgenstern je među četiri skakača koji su osvajali sva četiri velika natjecanja - Olimpijske igre, Četiri skakaonice, Svjetsko prvenstvo i Svjetski kup.

U karijeri je nevjerojatnih 11 puta bio zlatni na svjetskim prvenstvima, što u letovima, što u skokovima, ima dva svjetska kupa, tri zlatne olimpijske medalje, a s početka karijere pamti tri juniorska naslova prvaka svijeta.