Možnik najbolji u Montpellieru za prvo hrvatsko zlato na EP-u

Marijo Možnik je prije tri godine, također u Montpellieru, bio srebrni na EP-u, a uz taj rezultat ima i treće mjesto s prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva u Nanningu

Marijo Možnik postao je europski prvak u vježbi na preči na Europskom prvenstvu u Montpellieru. Hrvatski je gimnastičar slavio u finalu s ocjenom 14.833 te tako postao prvi Hrvat koji je osvojio zlatno odličje na europskim prvenstvima u gimnastici.

Iako je nastupao prvi, Možnik je odradio vježbu bez pogreške i postavio rezultat koji ostali natjecatelji nisu mogli sustići. Srebro je osvojio Sam Oldham iz Velike Britanije te Vlasios Maras iz Grčke.

Možnik je prije tri godine, također u Montpellieru, bio srebrni na EP-u, a uz taj rezultat ima i broncu s prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva u Nanningu. Medalja na Svjetskom prvenstvu u Glasgowu, koje se održava od 23. listopada do 1. studenoga, donijela bi 28-godišnjem Mariju nastup na Olimpijskim igrama sljedeće godine u Rio de Janeiru.