Nalbandian preko Murraya stigao do polufinala Pariza

David Nalbandian napravio je novi uspješan korak ka obrani naslova u Parizu, četvrtfinalnom pobjedom protiv Andyja Murrayja 7-6(3), 6-3

Nalbandianu je za drugu pobjedu protiv Murrayja u isto toliko mečeva trebao jedan sat i 43 minute igre. Njihov jedini prethodni sraz bio je u Wimbledonu 2005. godine, kada je Nalbandian slavio u teških pet setova. Ujedno je Argentinac prekinuo fantastičan Murrayjev niz od 14 uzasopnih pobjeda, te zadržao nade u plasman na smotru osmorice najboljih u Šangaju. Nalbandian je Murrayju početni udarac oduzimao čak pet puta (jednom u prvom i čak četiri puta u drugom setu), dok je svoj servis gubio tri puta. Nalbandianov sljedeći protivnik bit će pobjednik dvoboja između Rafaela Nadala i Nikolaja Davidenka.