Napadači opet melju: Dva gola Jelavića, zabili Mandžo i Petrić

Hrvatski napadači opet su bili sjajno raspoloženi i ovog vikenda. Jelavić je zabio dva gola u šest minuta, Mandžukić šesti gol u sezoni, a Petrić je zabio Cityju iz penala

Još jedan nogometni vikend, još novih sjajnih predstava hrvatskih napadača u Ligama petice. Trojac Nikica Jelavić, Mario Mandžukić i Mladen Petrić igrali su ključne uloge u svojim klubovima u utakmicama odigranih u subotu.

Napadač Evertona dokazao je da se uspješno oporavio od ozljede koljena zabivši dva gola u pobjedi svojeg kluba protiv Southamptona na Goodison Parku 3-1. Jelavić se prelomio utakmicu u razmaku od samo šest minuta kad je zabio drugi i treći gol u 32. te 38. minuti. Nikica je otpraćen velikim pljeskom kad je u 76. minuti izašao iz igre.

U njemačkoj Bundesligi nezaustavljivi Mario Mandžukić nastavio je parati mreže protivnika zabivši drugi gol Bayerna u gostujućoj 2-0 pobjedi protiv Werdera. Golom u 83. minuti Mandžo je došao do brojke šest u isto toliko utakmica.

Iako nije na Štimčevom popisu za kvalifikacijske utakmice protiv Makedonije i Walesa, Mladen Petrić definitivno je zaslužio da se nađe u društvu ostalih reprezentativnih napadača. Petrić je na domaćem terenu šokirao aktualnog prvaka Manchester City zabivši u 10. minuti iz penala za vodstvo Fulhama. No na njegovu žalost City je golovima Agüera i Džeke okrenuo prednost u svoju korist i slavio 2-1.