Napokon moćni Dinamo: Pjunik 'popio' tri komada!

Dinamo je s visokih 3-0 pobijedio Pjunik i tako se plasirao u treće pretkolo Lige prvaka. Za 'modre' su redom zabijali Mandžukić, Badelj i Lovren...

Dinamo je pobijedio ne prejaki armenski Pjunik 3-0 i tako osigurao prolaz u treće pretkolo Lige prvaka. No grozno je to izgledalo u prvom poluvremenu utakmice. Prazne tribine maksimirskog rugla dodatno su pojačale dojam nemoći momčadi Krune Jurčića. Neugodno je bilo gledati kako Pjunik dominira nad hrvatskim prvakom, no gol Marija Mandžukića u 30. minuti navukao je lagani osmijeh na lice navijača 'modrih' pred malim ekranima. U prvom poluvremenu Dinamo je samo dva puta uputio udarce prema golu Armenaca, dok su gosti čak pet puta prijetili Butini. U drugom poluvremenu na travnjak, koji je usput rečeno jedini dobar na cijelom stadionu, izlazi neka druga momčad Dinama. Kruno Jurčić vjerojatno je podviknuo u svlačionici i 'modre bluze' već od prve minute drugog dijela opsjedale su gol Pjunika. Morales je bio vrlo dobar i osjetilo se da gol visi u zraku. U samo pet minuta 'modri' su riješili pobjednika i putnika u treće pretkolo. Badelj je solo-akcijom u 60. minuti nanizao nekoliko igrača Pjunika i iznudio prekršaj na rubu šesnaesterca. Morales je iz slobodnjaka dodao do Badelja i Dinamovo dijete zabija prekrasan gol i baca kamen s leđa svojih suigrača. Već pet minuta kasnije Sammir je asistirao Lovrenu za lijep gol glavom i na ružnom maksimirskom semaforu piše lijepih 3-0. Dugo već Dinamo u Europi nekog na Maksimiru nije pobijedio tako uvjerljivo. Na kraju ipak lijepa maksimirska noć. Navijači neće slaviti, no neka grla čuvaju za Salzburg ili Dublin.