Napoli nastavio lov na Juve: Cavani donio nova tri boda...

Napoli je iskoristio jučerašnji kiks Juventusa protiv Genoe i pobjedom kod Parme 2-1 došao na zaostatak za 'starom damom' na samo tri boda nakon odigrana 22. kola Serie A.

Napoli je poveo u 20. minuti golom Hamšika. Gosti su imali vodstvo sve do 74. minute kada je domaćinu izjednačenje donio Sansone. Ipak, Napolitanci su na kraju došli do tri boda, a za to je najzaslužniji Cavani koji je zabio u 85. minuti.

Do gostujuće pobjede došao je i Milan. Oni su kod Atalante pobijedili 1-0, a gol odluke zabio je El Shaarawy u 29. minuti.

Ljepoticu kola odigrali su Bologna i Roma. Završilo je 3-3. Roma je dva puta vodila,  a na kraju je morala spašavati bod.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvarila je Sampdorija. Oni su razbili Pescaru 6-0. Za goste je od 53. minute igrao Ante Vukušić.

Serie A, 22. kolo:

• Parma - Napoli 1-2 (Cannavaro 74-ag / Hamšik 20, Cavani 85)
  • Atalanta - Milan 0-1 (El Shaarawy 29)
  • Catania - Fiorentina 2-1 (Legrottaglie 50, Castro 88 / Migliaccio 21)
  • Sampdoria - Pescara 6-0 (Eder 31-11m, Icardi 41, 56, 59, 72, Pedro Obiang 50)
  • Cagliari - Palermo 1-1 (Thiago Ribeiro 90 / Iličič 30)
  • Udinese - Siena 1-0 (Muriel 36)
  • Bologna - Roma 3-3 (Gilardino 17, Gabiadini 26, Pasquato 54 / Florenzi 9, Osvaldo 18, Tachtsidis 74)