Naslov prvaka dar Capellu za 61. rođendan

Talijanski stručnjak jedini je europski trener koji je prvenstva osvajao u četiri nogometne metropole: Milanu, Torinu, Rimu i Madridu

Trener Real Madrida Fabio Capello u ponedjeljak slavi točno 61. rođendan (18. lipnja 1946.), a rođen je u Goriziji, na talijansko-slovenskoj granici. Talijan je jedini europski trener koji je prvenstva osvajao u četiri nogometne metropole: Milanu, Torinu, Rimu i Madridu. Duga je priča o Capellovim pobjedama. Osvojio je prvo mjesto sa svakom od četiriju momčadi koje je trenirao. Njegovih devet prvih mjesta donijelo mu je sedam naslova prvaka jer dvije su mu titule s Juventusom naknadno poništene zbog "Calciopolija" i Moggijeva namještanja sudaca za utakmice "crno-bijelih". Capello je bio i veliki igrač Rome, Juventusa i Milana – upravo ona tri kluba koja će poslije voditi s klupe. Za reprezentaciju je odigrao 32 susreta i postigao osam golova, uključujući i onaj za prvu talijansku pobjedu nad Englezima na Wembleyu 1973. CAPELLOVI USPJESI Kao igrač: Kup: 1969. (Roma), Prvenstva: 1972., 1973. i 1975. (Juventus), 1979. (Milan) Kao trener: Prvenstva Italije: 1992., 1993., 1994. i 1996. (Milan), 2001. (Roma), 2005.* i 2006.* (Juventus), Prvenstva Španjolske: 1997. i 2007. (Real), Liga prvaka: 1994. (Milan), Europski Superkup: 1995. (Milan), Talijanski Superkup: 1992., 1993. i 1994. (Milan), 2001. (Roma) *poništeno zbog neregularnosti ŠOKANTAN RASPLET PRIMERE: TITULA U ZNAKU PREOKRETA Još jednim preokretom protiv Mallorce Real Madrid zaključio je prvenstvenu trku u stilu. U završna dva mjeseca sezone sastav Fabija Capella je sedam puta osigurao bodove u drugom poluvremenu, a pet puta u završnih petnaestak minuta. Istodobno, Barcelona se triput spotaknula nakon povoljnih rezultata, počevši od Seville i Ronaldinhova promašenog jedanaesterca kod 1-0 za njegovu momčad. KAKO JE REAL STIZAO... Real – Sevilla: od 0-1 do 3-2 Real – Espanyol: od 1-3 do 4-3 u 90. minuti Recreativo – Real: 2-3 u 91. minuti Zaragoza – Real 2-2 u 89. minuti Real – Mallorca: od 0-1 do 3-1 ...A KAKO SU STIZALI BARCU Sevilla – Barcelona: od 0-1 do 2-1 Barcelona – Betis: 1-1 u 89. minuti Barcelona – Espanyol: 2-2 u 89. minuti