NBA: Najbolji start 'Kelta' u posljednjih 35 godina

Po drugi put tijekom posljednja četiri dana Boston Celticsi uvjerljivo su porazili New Jersey Netse i pritom upisali već sedmu uzastopnu pobjedu

Boston Celticsi i dalje su najveći hit NBA lige. "Kelti" su po drugi put u četiri dana uvjerljivo porazili New Jersey Netse (91-69) i sa sedam uzastopnih pobjeda ubilježili najbolji start u posljednjih 35 godina. Velika Bostonova trojka, Garnett, Pierce i Allen ovaj put je imala nešto skromniji učinak, no čak šest igrača Celticsa zabilo je dvoznamenkasti broj poena. Iako je zbog pete osobne pogreške igru morao napustiti devet minuta prije kraja dvoboja, Kevin Garnett bio je prvi strijelac pobjedničke momčadi sa 16 poena i 8 skokova.
Utah Jazz je na gostovanju kod Toronto Raptorsa pobijedio peti put zaredom (92-88). Odličnu utakmicu odigrao je krilni centar Jazza Carlos Boozer s 23 poena i 14 skokova. Gordan Giriček na parketu je proveo 18 minuta i pritom zabio osam koševa uz četiri skoka i dvije izgubljene lopte.
Odlični novak Kevin Durant odigrao je još jednu dobru utakmicu za Seattle (18 poena, 5 skokova), uz razliku da su Sonicsi konačno nekog i pobijedili nakon osam poraza u nizu. Seattle je u Miamiju svladao Heat 104-95 i tako domaćinu pokvario "feštu" povodom povratka Dwyanea Wadea na teren. U svojoj prvoj utakmici sezone Wade je odigrao 24 minute i zabio 15 poena uz pet dodavanja.
U Los Angelesu dvoboj Clippersa i Knicksa obilježila je pomirba glavne zvijezde njujorške momčadi Stephona Marburyja i trenera Isiah Thomasa. Knicksima to, međutim, barem u ovom slučaju nije bilo od velike koristi, jer su pretrpjeli peti ovosezonski poraz, dok su Clippersi po peti put teren napustili kao pobjednici.

Joe Johnson (Atlanta) - 34 poena, 10 dodavanja i 5 skokova protiv Charlottea

Gordan Giriček - 18 minuta, 8 poena, šut 4-7, trica 0-2, 4 skoka, 2 izgubljene lopte