Ne ide ni u njegovu Wengenu: Ivica ostao bez druge vožnje

Kostelić je na stazi, na kojoj je čak četiri puta pobijedio u slalomu, startao kao 53. i imao zaostatak od 2.47 sekundi za vodećim, što mu je bilo dovoljno za 43. mjesto

Norvežanin Henrik Kristoffersen u vodstvu je nakon prve vožnje slaloma Svjetskog kupa u švicarskom Wengenu, dok se hrvatski predstavnici Ivica Kostelić i Natko Zrnčić Dim nisu uspjeli plasirati u drugu vožnju.

Kostelić je na stazi, na kojoj je čak četiri puta pobijedio u slalomu, startao kao 53. i imao zaostatak od 2.47 sekundi za vodećim, što mu je bilo dovoljno tek za 43. mjesto. Zrnčić Dim je bio 41. s zaostatkom od 1.97 sekundi.

Kristoffersen vodi s 16 stotinki prednosti ispred Talijana Giuliana Razzolija, dok je treći Nijemac Felix Neureuther (+0,35). Podbacio je najbolji skijaš svijeta Marcel Hirscher koji je deseti s 74 stotinke zaostatka.