Newcastle zaustavio Tottenham

Okrenuo je Tottenham nakon 1-0 i poveo, ali 'svrake' se nisu predavale do kraja. Harry Kane pao je od očaja na travnjak kada je Wilock zabio za izjednačenje i novi šok 'pijetlova'

U susretu 30. kola engleskog nogometnog prvenstva Newcastle United i Tottenham su odigrali 2-2.

POGLEDAJTE VIDEO: Dinamo slavi pobjedu nad 'spursima'

Domaćin je poveo golom Joelintona u 28. minuti, no Spursi su u svega šest minuta okrenuli rezultat, a oba gola zabio je Harry Kane (30', 34').

"Svrake" su uspjele izjednačiti četiri minuta prije kraja, a pogodak je postigao Joseph Wilock. Zanimljivo, bio je to 17. udarac Newcastlea izvan kaznenog prostora na toj utakmici.

Tottenham je sada peti, a Newcastle je ostao na 17. mjestu.

U ranije odigranom susretu nogometaši Southamptona pobijedili su Burnley sa 3-2 premda su gosti nakon pola sata vodili sa 2-0.

Gosti su poveli golovima Chrisa Wooda (12-11m) i Mateja Vydre (28), no Southampton je uspio okrenuti rezultat s tri gola. Strijelci za preokret bili su Stuart Armstrong (31), Danny Ings (42) i Nathan Redmond (66).

Bila je to prva pobjeda "Svetaca" u posljednjih pet godina u kojoj su gubili s dva gola razlike.

Southampton je sada 13. na ljestvici sa 36 bodova, dok Burnley ima tri boda manje na 15. mjestu.

Na vrhu ljestvice je Manchester City sa 74 boda.