Nezaustavljivi Riquelme, Boca osvojila šesti naslov

Veznjak Villarreala na posudbi u Boci osigurao je argentinskoj momčadi šesti naslov u najjačem klupskom natjecanju Južne Amerike

Nakon što su u prvoj utakmici doma slavili 3-0, Boca Juniorsi nisu dopustili iznenađenje u uzvratu finala Copa Libertadoresa protiv Gremija u brazilskom Porto Alegreu. Preko 60.000 gledatelja na 'Estadio Olimpico' svjedočilo je još jednoj fantastičnoj predstavi glavnoga kreativca Boce Juana Romana Riquelmea koji je s dva gola svojoj momčadi osigurao šesti naslov u najjačem južnoameričkom klupskom natjecanju. Oba gola Riquelme je zabio u drugom poluvremenu - prvi spektakularno s velike udaljenosti u 69. minuti, a drugi nakon gužve u protivničkom šesnaestercu jedanaest minuta kasnije. Argentinci su sebi pri takvom raspletu mogli priuštiti i promašeni jedanaesterac Martina Palerma u samoj završnici. Boca Juniorsi na tronu Copa Libertadoresa naslijedili su brazilski Internacional Porto Alegre i ujedno se kvalificirali za klupsko svjetsko nogometno prvenstvo. KORAK DO REKORDA Šestim naslovom u Copa Libertadoresu Boca Juniorsi izbili su na drugo mjesto ljestvice najuspješnijih u ovom natjecanju. Čelnu poziciju drži još jedan argentinski klub, Independiente sa sedam osvojenih titula.