Ni treća nije bila sreća za Split: Budućnost slavila u Podgorici

Iako su u posljednjoj četvrtini žuti imali samo tri koša zaostatka, nisu uspjeli prijeći u vodstvo i Crnogorci su pobijedili 75-66. Darko Bajo zabio je 20 koševa, kod pobjednika Marko Jagodić Kuridža ubacio je 18

U susretu trećeg kola regionalne košarkaške ABA lige Split je na gostovanju u Podgorici izgubio od Budućnosti sa 66-75 upisavši i treći poraz na otvaranju sezone.

Budućnost je vodila veći dio susreta, imala je i 13 razlike, no Split je koncem treće i početkom četvrte dionice učinio susret zanimljivim. Međutim, domaćin je u završnici serijom 13-6 razriješio dvojbe oko pitanja pobjednika.

Split je bolje otvorio susret i nakon pet minuta utakmice vodio je 14-10. Gosti su imali i 16-12 nakon čega je Budućnost serijom 9-0 okrenula rezultat i sigla do vodstva 21-16. Pet razlike je bilo i na koncu prve četvrtine (23-18).

U drugoj dionici Budućnost je povela sa osam razlike (37-29), a imala je i +9 (44-35). No, Split je do pauze smanjio na šest koševa razlike. U trećem periodu domaćin je stigao i do 13 razlike (58-45), ali su "Žuti" sjajnom završnicom smanjili na samo dva koša minusa (60-58).

U posljednjoj četvrtini Budućnost bježi na 65-60, Split se primaknuo na tri koša minusa (65-62, 69-66), ali više od toga nije išlo. Na ulazu u zadnju minutu podgorički sastav je imao 73-66, a do kraja utakmice pala su još dva koša za konačnih 75-66.

Budućnost su do druge pobjede predvodili Marko Jagodić Kuridža sa 18 koševa, osam koševa i četiri asistencije, Justin Cobbs sa 12 koševa, te Willie Reed sa 10 koševa i pet skokova. Kod Splita koji je upisao i treći poraz, najefikasniji su bili Darko Bajo sa 20 koševa i devet skokova, te Nejc Barič sa 12 koševa i pet asistencija.

Na ljestvici vode Partizan i Cibona sa po tri pobjede, dok su Zadar, Split i Mornar još uvijek bez pobjede.