Nica porazila PSG, Leko i Šimić niti na klupi Monaca

Subotnje utakmice 12. kola Le Championnata obilježila je izuzetna neefikasnost strijelaca koji su u pet od šest utakmica postigli samo pet golova

Lorient je bila jedina efikasna momčad koja je Boulogneu 'utrpala' pet golova, odnosno polovicu svih golova sa subotnjih utakmica Le Championnata. Svakako je veliko iznenađenje remi (0-0) Monaca i Grenoblea na Stade Louis II stadionu u utakmici u kojoj za domaći sastav Jerko Leko i Dario Šimić nisu bili niti na klupi. PSG je na Parku prinčeva doživio treći ovosezonski poraz, a bolja od pariške momčadi bila je Nica koja je slavila golom Löica Remyja iz 88. minute. Reprezentativac BiH Emir Spahić odigrao je 88 minuta za Montpellier na gostovanju kod Valenciennesa (1-1).