Nigerija je treći put u povijesti prvak Afrike: Mba donio naslov

Nigeriji je ovo treći naslov najbolji na afričkom kontinentu, a ovaj im je golom u 40. minuti osigurao Sunday Mba. Burkini Faso je ovo bio prvi nastup u finalu AFK-a

Nogometaši Nigerije pobjednici su 29. Afričkog Kupa nacija. U finalu u Južnoafričkoj Republici bolji su bili od Burkine Faso rezultatom 1-0.

Nigeriji je ovo treći naslov najboljih na afričkom kontinentu, a ovaj im je golom u 40. minuti osigurao Sunday Mba.

Burkina Faso koja je pomalo iznenađujuće izborila svoje prvo finale Afričkog kupa nacija tako će morati pričekati neku drugu priliku da osvoji naslov.

Sljedeće izdanje Afričkog Kupa nacija igra se za dvije godine i bit će jubilarno 30., a Nigerijci će naslov braniti u Maroku.