Nije išlo! Mikica ipak ostala bez finala, Ostapenko opet bolja...

Borila se Mikica kao lavica, ali Ostapenko je ponovila Auckland na početku ove godine kad je također bila bolja od naše tenisačice, tada u dva seta. Latvijka je ovaj put slavila 6-3, 5-7, 6-4

Najbolja hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni izgubila je u polufinalu WTA turnira u američkom gradu Charlestonu od Jelene Ostapenko. Latvijak je izborila finale pobjedom u tri seta (6-3, 5-7, 6-4).

Borila se Mikica kao lavica, ali Ostapenko je ponovila Auckland na početku ove godine kad je također bila bolja od naše tenisačice, tada u dva seta. Ostapenko je u izjednačenom meču dobila prvi set, Mikica se vratila u drugom i uz dva izgubljena servisa triput je uzimala servis protivnici da bi se raspala u trećem setu.

U drugom polufinalu je Ruskinja Darija Kasatkina bila bolja od Nijemice Laure Siegemund s 3-6, 6-2, 6-1.