Niko Kranjčar fantastično zabio, Joe Šimunić kosio

Niko Kranjčar zabio je za svoj Portsmouth gol moćnom Liverpoolu, a njegov imenjak Kovač spasio bod Salzburgu u utakmici s Austrijom

Da nije bilo ozljede Matthewa Taylora, vjerojatno bi Redknapp ponovno “zaboravio” na Niku Kranjčara. Ovako je već nakon 20 minuta bio prisiljen staviti ga u igru, a ovaj mu je to još jedanput višestruko vratio. Liverpool je izgubio loptu duboko u polovici domaćina, ona je došla do strijelca prvoga gola Mwaruwarija, koji dijagonalnom loptom preko pola igrališta nalazi Kranjčara. Niko fantastično prima i smiruje loptu, dolazi na rub 16-erca i lagano je šalje pokraj Dudeka. Kranjčar je Portsmouthu donio bodove kojima su sad korak od Kupa Uefe. I dok je jedan Niko svojoj momčadi donio pobjedu, drugi je svoj klub spasio od poraza. Salzburg je na svom terenu gubio od bečke Austrije, ali Niko Kovač u 66. minuti zabija za konačnih 2-2. Ivan Leko zabio je za Club Brugges, ali njegov gol samo je bio - počasni. Zulte Warege slavio je 2-1, a nekad veliki Brugges sad je tek šesti na tablici. U Bundesligi Ivica Olić je odigrao je svih 90 minuta u velikoj pobjedi HSV-a protiv Bayerna, ali ništa dojmljivo nije uspio napraviti. Zato je Joe Šimunić u subotu bio dojmljiv, ali na žalost, ne po dobrome. U 16. minuti utakmice Joe Šimunić faulirao je u kaznenom prostoru Roslera, Reghecamp nije uspio zabiti iz penala i njegov je Aachen na kraju teško stradao od Herthe.