NLB liga: Pobjeda Cibone, porazi Zagreba i Splita

Cibona je u 19. kolu regionalne košarkaške lige doma pobijedila Olimpiju 82-80. Manje uspješni na gostovanjima su bili Zagreb i Split

Iako su u zadnjoj minuti dvoboja s ljubljanskom Union Olimpijom zaostajali četiri poena, košarkaši Cibone uspjeli su preokrenuti rezultat i izbjeći treći uzastopni poraz u NLB ligi. Cibosi su u susretu 19. kola slavili 82-80, a šut za pobjedu zabio je Marin Rozić. Ipak, epitet najboljeg igrača utakmice zaslužio je Warren s fantastičnih 37 poena. Amerikanac je za dva poena gađao 9-10, a za tri poena 5-8.
Manje uspjeha s jednim slovenskim predstavnikom u NLB ligi imao je Zagreb, koji je u Domžalama poražen od Heliosa 78-71. Početkom zadnje četvrtine Ingram je pogodio dvije trice i donio svojoj momčadi vodstvo koje više nisu ispustili do kraja utakmice.
Najbolji igrač Zagreba bio je Jakov Vladović sa 21 poenom, sedam skokova i četiri asistencije.
Unatoč sjajnoj igri Marlona Garnetta koji je zabio 35 poena momčad Splita CO nije uspjela doći do pobjede na teškom gostovanju kod srpskog Hemofarma. Domaćini su slavili s 83-78 i Splićanima tako nanijeli 11. ovosezonski poraz u NLB ligi.

Ljestvica:
1. Partizan 17-2, 2. ZADAR 16-3, 3. Hemofarm 12-7, 4. Crvena Zvezda 12-7, 5. Budućnost 11-8, 6. Olimpija 10-9, 7. CIBONA 10-9, 8. Vojvodina 9-10, 9. SPLIT CO 8-11, 10. FMP Železnik 8-10, 11. ZAGREB CO 6-13, 12. Široki 5-14, 13. Helios 4-15, 14. Slovan 4-14