Norveški golman srušio Ruse, a Danci Crnu Goru

Golman Ege odeo je domaćina EP-a do visoke pobjede nad Rusima, a Danci su se za poraz prvoga dana iskupili protiv Crnogoraca

Nevjerojatnih 29 obrana golmana Steinara Egea odvele su Norvešku do neočekivano uvjerljive pobjede protiv Rusije. Utakmica odigrana u Drammenu završila je 32-21, a nakon njen Norveška je u izvrsnoj poziciji. Rusija, s druge strane, ima samo bod iz dvije utakmice i težak dvoboj protiv Danske u zadnjem kolu. Osim briljantnog golmana, ruske nade uništili su Solberg s devet golova, Skoglund sa sedam i Tvedten, koji je zabio šest komada. Ruski golman Kostigov obranio je 16 lopti, ali njegov učinak nije bio od pomoći pregaženoj ruskoj momčadi...
U drugoj utakmici skupine A Danska se poigrala sa Crnom Gorom. Već na poluvremenu bilo je 18-9, da bi u drugih 30 minuta debitanti na EP-u neznatno smanjili zaostatak. Lindberg, Boldsen i Rasmussen su zabili po pet golova, Hvidt obranio 18 lopti, a Draško Mrvaljević je jedini pokušavao (8 golova) kod Crne Gore.

Norveška - Rusija 32-21
Danska - Crna Gora 32-24