Novi šok za Josepa Guardiolu: Newcastle zaustavio Man. City

Junak utakmice bio je kapetan Newcastlea Jonjo Shelvey koji je prekrasnim udarcem u 88. minuti matirao Edersona, pa svojoj momčadi donio važan bod za bijeg prema sredini ljestvice...

Manchester City više ne djeluje poput moćnog i nezaustavljivog stroja, dapače nogometaši Pepa Guardiole u sve su većim problemima. 'Građani' su u dvoboju 14. kola remizirali (2-2) kod kod Newcastlea, tako svakim danom sve više zaostaje za vodećim Liverpoolom.

Veliki problem u igri Cityja svakako je izostanak Serija Agüera, a neigranjem Argentinca, pati i realizacija. Manchester City je imao 24 udaraca (devet u okvir) prema domaćim vratima na kojima je briljirao slovački vratar Dubravka. Gosti su dvaput vodili pogocima Sterlinga i De Bruynea (zabio sjajan volej s ruba kaznenog prostora), ali se 'svrake' nisu predavale.

Newcastle je prvo izjednačio preko Willemsa, dok je u 88. minuti za konačnih 2-2 zabio kapetan Shelvey. Veliku prigodu u sudačkoj nadoknadi propustio je Sterling, no ponajbolji igrač Cityja odlučio se za dodavanje, umjesto udarca prema vratima Newcastlea. Josep Guardiola može biti zabrinut, njegova je momčad pobijedila samo jedom (Chelsea) u posljednja tri kola. A Liverpool ne posustaje...