Odbojka: Prvi dan EP-a bez padova favorita

Jednako kao Hrvatska protiv Bugarske, i Finska je protiv favorizirane Italije meč odvela u pet setova, ali ni Finci nisu mogli do pobjede

Prvoga dana Europskog prvenstva u odbojci nije bilo velikih iznenađenja. Malo je nedostajalo da se ona dogode u dvije utakmice, i to obje u istoj skupini - onoj u kojoj je Hrvatska. Malevićeva momčad je ispustila 2-0 u setovima protiv jakih Bugara, a Talijani su umalo ostali bez pobjede protiv Finske. Iako su vodili 2-0! U prvom setu Talijani su Fince ostavili na 21 poenu, a drugi dobili još uvjerljivije, 25-18. I tada vjerojatno pomislili da je - gotovo. Tako očito nisu mislili finski odbojkaši, koji su sljedeća dva seta dobili 25-21 i 25-22 i meč je neočekivano otišao u peti set. I u njemu je bilo neizvjesno, Talijani su se morali itekako pomučiti da bi došli do konačnih 15-13. Srbi su u skupini A startali pobjedom protiv Nizozemaca u meču u kojem su cijelo vrijeme kontrolirali rezultat. Konačnih 3-0 po setovima je najbolji pokazatelj odnosa snaga. Isto vrijedi i za jedinu dosad odigranu utakmicu skupine B, u kojoj su Rusi također maksimalnim rezultatom prošli Belgiju. Nakon prvog kola u skupini C bodove imaju Španjolci i Francuzi. Slovenija je žrtva Španjolske, iako su naši zapadni susjedi poveli nakon prvog seta. Kasnije je meč izgledao kao \\'jednosmjerna ulica\\'. Neizvjesna tri seta viđena su u utakmici Francuska - Slovačka. Prva dva seta Francuzi su dobili 25-23, treći su uzeli Slovaci 26-24, da bi se nakon toga raspali i dopustili Francuskoj da lako dođe do pobjede. SKUPINA A: Nizozemska - Srbija 0-3 (23-25, 21-25, 18-25) SKUPINA B: Rusija - Belgija 3-0 (25-17, 25-20, 25-22) SKUPINA C: Slovenija - Španjolska 1-3 (25-16, 20-25, 21-25, 18-25) Slovačka - Francuska 1-3 (23-25, 23-25, 26-24, 15-25) SKUPINA D: HRVATSKA - Bugarska 2-3 (26-24, 25-23, 12-25, 20-25, 10-15) Finska - Italija 2-3 (21-25, 18-25, 25-21, 25-22, 13-15)