Oklahoma izbacila Dallas, LA Clippersima se ozlijedio Paul

Charlotte Hornetsi pobijedili su Miami Heat 89-85, Oklahoma je pobjedom 118-104 izbacila Dallas sa 4-1, a Portland izjednačio na 2-2 pobjedom protiv Clippersa

U prvom krugu doigravanja NBA lige košarkaši Oklahome izbacili su Dallas 4-1 u pobjedama nakon što su noćas slavili u svojoj dvorani 118-104. Oklahoma će u polufinalu Zapadne konferencije igrati protiv San Antonija, koji je veliki favorit u tom dvoboju.

Uoči utakmice osebujni vlasnik Dallasa Mark Cuban svojom je izjavom pokušao izbaciti iz takta playmakera Oklahome Russella Westbrooka.

- Westbrook je All Star igrač, ali nije zvijezda, niti superstar -rekao je Cuban.

Za takav komentar Westbrook mu se osvetio na terenu, ubilježivši 36 poena, 12 skokova i 9 asistencija, a Kevin Durant je dodao 33 koša i 7 skokova.  Dirk Nowitzki jedini je bio raspoložen u Dallasu, postigavši 24 poena.

Los Angeles Clippersi su doživjeli dvostruki gubitak. Poraženi su u gostima kod Portlanda sa 84-98, čime je serija poravnata na 2-2 u pobjedama, a ostali su i bez svojeg najboljeg igrača Chrisa Paula. On je napustio igru u trećoj četvrtini zbog ozljede desne ruke i mogao bi propustiti ostatak doigravanja.

Portland je do pobjede predvodio Al-Farouq Amin s 30 koševa (trice je gađao 6-10), a playmaker CJ McCollum dodao 19 poena.

Kod Clippersa Blake Griffin i Jeff Green ubacili su po 17 poena, a Chris Paul, koji je napustio igru u trećoj četvrtini, zabio je 16 koševa..

Charlotte Hornetsi su na svom parketu svladali Miami Heat sa 89-85, pa je rezultat u pobjedama poravnat na 2-2. Hornetsi su protivnike uništili prodorima pod koš, a tu su se istaknuli bekovi Kemba Walker sa 34 i Jeremy Lin sa 21 košem.

Kod Miamija Joe Johnson je zabio 16, Luol Deng 15, a Dwyane Wade i Goran Dragić po 12 koševa. Miami je imao skroman šut iz igre (39,5 posto) te 17 izgubljenih lopti koje su Hornetsi pretvorili u 18 poena.