Pandev i Higuain srušili Lazio, Napoli je promarširao Rimom

Fiorentina je kod kuće pobijedila Veronu 4-3 i izjednačila se s Interom na četvrtom mjestu Serie A. Napoli je pobijedio Lazio u Rimu (4-2) i održao korak s vodećima...

Odigrane su preostale dvije utakmice 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva. Fiorentina je na domaćem travnjaku u golijadi slavila protiv Verone 4-3, a Napoli je bio uspješan na gostovanju kod Lazija 4-2.

U prvih 15 minuta utakmice Fiorentine i Verone pala su čak četiri gola. Fiorentina je povela preko Valera u 5. minuti. Samo minutu kasnije Romulo zabija za 1-1.

Iturbe u 13. minuti donosi prednost Veroni koju minutu kasnije poništava Valero svojim drugim golom na utakmici. Vargas je u 43. minuti pogodio za 3-2 Fiorentine

U drugom dijelu Rossi je iz penala zabio za 4-2, a Jorginho je uspio samo smanjiti rezultat na 4-3. Fiorentina se s ova tri boda izjednačila s Interom na četvrtom mjestu.

Pandev zabio "svojima"

U drugoj utakmici večernjeg programa Serie A Napoli je slavio u gostima kod Lazija 4-2. Napoli je poveo golom Higuaina u 24. minuti utakmice.

Samo minutu kasnije Lazio je izjednačio autogolom Behramija.

Pandev u 50. minuti zabija za novo vodstvo Napolija. Pandev je zabio klubu u kojem je proveo pet godina. Lazio je pritisnuo, ali umjesto izjednačenja, Higuain je drugim golom na utakmici zabio za 3-1. Lazio je u 88. minuti došao na gol zaostatka nakon fantastičnog prodora i gola Keite Baldea, ali nije više imao snage za veliki preokret.

Callejon je u sudačkoj nadoknadi uništio sve nade Lazija u mogući preokret.

Napoli je ovom pobjedom zadržao korak za vodećim Juventusom i drugoplasiranom RomomJuve je prvi s 37 bodova, Roma ima tri boda manje, a Napoli je na trećem mjestu sa šest bodova manje od torinske momčadi.

Serie A, 14. kolo:

• Fiorentina - Verona 4-3 (Valero 5, 14, Vargas 43, Rossi 54 (p) / Romulo 6, Iturbe 13, Jorginho 72)
  • Lazio - Napoli 2-4 (Behrami 25 (ag), Keita 88 / Higuain 24, 72, Pandev 50, Callejon 90+1)