Pao Chelseajev niz, vrh je sada u rukama Liverpoola

U derbiju 9. kola Premiershipa, Liverpool je slavio protiv Chelseaja na Stamford Bridgeu 1-0 i tako prekinuli veliki domaći niz nepobjedivosti 'Bluesa'

Do ovog dvoboja Chelsea za poraz na svom Stamford Bridgeu u Premiershipu nije znao čak četiri sezone (21. veljače 2004., poraz od Arsenala 2-1) i 84 uzastopne utakmice.
U tvrdoj utakmici bez puno izrazitih prilika, što je uglavnom i glavna karakteristika dvoboja ovih dvaju sastava posljednjih godina, jedini pogodak na utakmici pao je već u desetoj minuti.
Nakon jednog ubačaja iz auta, loptu je glavom prebacio Dirk Kuyt, ona je došla do Xabija Alonsa na rubu kaznenog prostora, čiji je udarac okrznuo Josea Bosingwu i prevario Chelseajevog vratara Petra Čecha.
Iako je do kraja utakmice Chelsea pokušavao doći do izjednačenja, sto postotnih prilika nije imao, a možda najbolju je propustio Ashley Cole u 73. minuti, kada je njegov udarac s nekih desetak metara s lijeve strane prohujao kraj vratiju Pepea Reine.
Liverpool je ovom pobjedom izbio sam na čelo ljestvice u Premiershipu, te je ostao jedina neporažena momčad ove sezone.
Nogometaši Arsenea Wengera pobijedili su na gostovanju kod West Hama na Upton Parku 2-0 u devetom kolu Premiershipa. Arsenal je bio bolja momčad tijekom utakmice, a svoju bolju igru uspio je okruniti u 75. minuti. Robin van Persie proigrao je Emmanuela Adebayora, čiji udarac s desne strane kaznenog prostora branič West Hama Julien Faubert skreće u vlastitu mrežu.
Drugi gol na utakmici i potvrdu pobjede “topnicima” donosi Adebayor u 90. minuti. Prekrasno je Adebayora s vlastite polvice terena dugom loptom proigrao Nicklas Bendtner, a togoanski napadač je zaobišao vratara Greena i poslao loptu u praznu mrežu.