Perišić zabio dvaput u remiju Wolfsburga, 'petarda' Bayerna

Wolfsburg je dvaput vodio golovima Ivana Perišića, no Freiburg je ipak uspio izboriti 2-2 remi. Bayern je nakon zaostatka 2-1 'potopio' Werder, a Mandžukić nije igrao

Nakon pobjede nad HSV-om u prošlom kolu, nastup Wolfsburga i u 32. kolu prošao je u znaku Hrvata, odnosno Ivana Perišića. Hrvatski reprezentativac bio je prvo ime 'vukova' zabivši dva gola u domaćem 2-2 remiju protiv Freiburga.

Perišić je dvaput donosio vodstvo u 3. i 70. minuti, no to nije bilo dovoljno Wolfsburgu za pobjedu protiv 12-plasirane momčadi. Hrvatski veznjak s nova dva gola stigao je do brojke od devet u prvenstvu.

Perišić je u 70. minuti zaradio žuti karton, a Ivica Olić je igrao do 82. minute.

Novi, stari prvak Bayern uvjerljivo je na Allianz Areni svladao Werder Bremen 5-2, iako su gosti u prvom poluvremenu dvaput vodili. No u nastavku nakon 2-1 zaostatka, napravili su preokret dvama golovima Pizarra te jednim Schweinsteigera i Robbena za 'petardu'. Mario Mandžukić nije ulazio u igru.

U preostalim utakmicama Mainz je dobio Nürnberg 2-0, kao i Hertha Braunschweig, a bez golova igrali su Hoffenheim i Eintracht.

U derbiju dana Bayer Leverkusen i Borussia Dortmund podijelili su bodove odigravši 2-2.