Petarda Topnika, hat-trick Bendtnera i sjajni Aršavin

Arsenal je pobijedio u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka na svom Emiratesu Porto 5-0 i tako se lakoćom plasirao u četvrtfinale natjecanja

Porto je na uzvrat osmine finala Lige prvaka u London došao s prednošću 2-1 iz Portugala i nadao se da će mlada momčad Arsenea Wengera pasti pod pritiskom i pokloniti im put u četvrtfinale. No Portugalci su se gadno prevarili. Topnici su imali svoj dan i doslovno su razbili goste pobijedivši ih 5-0. Gotovo sve što su pokušali Wengerovim nogometašima je pošlo za nogom. Najprije su Nasri i Aršavin duplim pasom izigrali obranu gostiju, a Bendtner je iz gužve načeo mrežu Porta u 10. minuti utakmice. Bila je to tek najava noćne more gostiju. Već u 25. minuti raspoloženi Aršavin izvozao je obranu Porta i fantastično dodao za Bendtnera kojem nije bilo teško zabiti za 2-0 u nebranjeni gol Heltona. Tim se rezultatom otišlo i na poluvrijeme, a Porto je još uvijek bio u igri. Samo jedan gol donio bi im produžetak. No kako je Arsenal večeras igrao vjerojatno bi srušio i Barcelonu, a kako neće Porto. U drugom dijelu gosti su se opustili i zaigrali puno bolje. No Samir Nasri u 64. minuti osramotio je kompletnu obranu Portugalaca. Primio je loptu krajnje desno kod aut-linije leđima okrenut golu. Okrenuo se i krenuo u dribling, nanizavši tri igrača Porta, ušao u kazneni prostor i s pet metara iskosa svladao Heltona. Sigurno gol dosadašnjeg dijela sezone, a vrlo vjerojatno i gol sezone. Da Nasri slučajno ne postane igrač utakmice pobrinuli su se njegovi suigrači. Aršavin je samo minutu kasnije sjajno uposlio Ebouea, koji iz kontre odlično zabija za 4-0. Za kraj je na sceni ponovno Bendtner. Eboue je izborio penal, a Danac zabija iz kaznenog udarca za hat-trick. Arsenal je odigrao odličnu utakmicu već standarno vrhunski kombiniravši. No ovaj put su tome dodali ubojitost pred golom i to bi od prilike bilo to što od njih traži Wenger. A sve su to učinili bez Van Persieja, Fabregasa, Gallasa te s Eduardom na klupi. Još kad se i oni vrate u sastav...