Petica Barce, duel Lovrena i Rakitića, tek remi Intera

Počela je 56. Liga prvaka. Barcelona je sa 5-1 'isprašila' Panathinaikos, a Messi je fulao penal za hat-trick. Inter je odigrao tek 2-2 kod Twentea

S osam utakmica skupina A, B, C i D otvorena je 56. po redu Liga prvaka, a ako je suditi po večerašnjim utakmicama, bit će dosta iznenađenja. Nema sumnje kako su kladioničari trgali listiće jer  favoriti večeras nisu pobjeđivali. Krenimo redom.
Inter, branitelj naslova, nije dobro krenuo u natjecanje, 'siromašan' bod kod Twentea. Dobro su i prošli s obzirom da su gubili 2-1. Na 2-2 je izjednačio Eto'o, a prvi gol zabio je Sneijder.
U istoj skupini Tottenham je odigrao 2-2 u Bremenu kod Werdera. Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu, Kranjčar i Pletikosa na klupi, a Modrić zbog ozljede na tribini. Nakon 18 minuta su Spursi vodili 2-0, a potom promašili nekoliko sjajnih šansi. No Werder ekspresno izjednačuje. Zabili su Almeida krajem prvog i sjajni Marko Marin početkom drugog poluvremena za 2-2.
Manchester United nije uspio probiti bunker Glasgow Rangersa. Još više od rezultata brine i nemoć 'crvenih vragova' koji su stvorili tek nekoliko opasnijih prilika. Utakmica će se pamtiti i po vrlo teškoj ozljedi gležnja Valencije, koji je u drugom poluvremenu stradao u duelu s gostujućim braničem Broadfootom. Odmah je prebačen u bolnicu, vjerojatno sa slomljenom nogom.
Barcelona je do vrha napunila mrežu Panathinaikosa. A loše je krenulo. Govou je šokirao Nou Camp u 20. minuti. Do kraja poluvremena je već bilo 3-1 za Katalonce, a završilo je 5-1. Dva gola zabio je Messi, a fulao je penal za hat-trick.
Treba još svakako spomenuti dvoboj Lyona i Schalkea koji je upisao četvrti uzastopni poraz. Lyon je bio bolji s minimalnih 1-0, a jedini gol zabio je Bastos. Lovren i Rakitić odigrali su svih 90 minuta. Utakmicu je sudio hrvatski sudac Ivan Bebek te je pokazao i crveni karton Howedesu.