Poljaci iznenadili i Španjolsku: Nakon produžetka do bronce

Poljska rukometna reprezentacija brončana je na Svjetskom prvenstvu u Kataru. U utakmici za treće mjesto svladala je Španjolsku 29-28 nakon igranog produžetka

Nakon pobjede nad Hrvatskom u četvrtfinalu, reprezentativci Poljske pali su protiv Katara u polufinalu, no u utakmici za treće mjesto uspjeli su smoći snage za novi pothvat i svladali Španjolsku 29-28 nakon produžetka.

Poljska je bolje i otvorila utakmicu i nakon deset minuta vodila 6-2, no izabranici Manola Cadenasa vratili su se na 11-11 već do 23. minute. Izjednačeno je bilo i istekom prvog poluvremena, 13-13. Predah je dodatno konsolidirao Španjolce koji su nastavili s dobrom igrom.

Golom Julena Aguinagaldea početkom nastavka Španjolska je prvi put povela i više nije pala u zaostatak. Poljaci su nekoliko puta stizali do izjednačenja, posljednji put u 40. minuti. Španjolci su nakon toga stalno bili u prednosti, ali serijom grešaka u samom finišu omogućili su Poljacima zadnji napad za produžetak koji je iskoristio Michael Szyba.

Ponovno su veću želju pokazali Poljaci u produžetku te odličnom obranom došli do brončane medalje. Španjolci su imali zadnji napad, ali vrijeme je isteklo, a posljednji udarac završio je u poljskom bloku

Valero Rivera Folch propustio je tako priliku da doda još jednu medalju u obitelji nakon što je Valero Rivera López kao izbornik Katara osigurao najmanje srebrnu medalju.